Огляд ефективних аптечних засобів від бородавок різної локалізації

ефективні средсьва від бородавок

Винуватцем появи бородавок, папілом і кондилом є папіломавірус. Зараження відбувається контактним способом. Для придушення вірусу лікар підбере спеціалізоване засіб від бородавок. На полицях аптек представлені різні препарати для видалення вегетацій в домашніх умовах.

Ефективність лікування бородавок аптечними препаратами

Існує 3 групи лікарських засобів, що використовуються при лікуванні папіломатозу:

 1. Противірусні препарати;
 2. кератолітікі, які використовуються для видалення наростів на шкірі і слизових оболонках.
 3. Гомеопатичні засоби.

Препаратів з доведеною ефективністю проти вірусів, включаючи ВПЛ, не існує. Віруси цієї групи вбудовуються в ДНК клітин, знищити їх без пошкодження тканин організму неможливо.

Противірусні і гомеопатичні засоби використовуються для активізації власних захисних сил організму, підвищення продукції інтерферону. Метою призначення є потенціювання імунітету для придушення вірусу.

Препарати-кератолітікі розм'якшують, отслаивают клітини шкірного покриву. Після обробки клітини освіти відмирають, легко відокремлюються. Подібні лікарські засоби є альтернативою апаратним методам видалення бородавок.

Засоби для лікування папіломатозу підбираються індивідуально лікарем або гомеопатом. Самостійне призначення неприпустимо.

як позбутися від бородавок на тілі

Ефективність лікування визначається за результатами припинення росту вегетаций, відмирання наростів, усунення неприємних симптомів.

Для підтвердження факту одужання слід здати аналіз на визначення ВПЛ в організмі.

Форми коштів від бородавок різної локалізації

Для лікування папіломатозу застосовуються препарати в різних лікарських формах.

Що запропонує фармацевт:

 1. Таблетки для прийому всередину- показані при будь-якої локалізації бородавок в складі комплексної терапії. Противірусні, гомеопатичні засоби.
 2. Свічки ректальні і вагінальні- при появі кондилом на репродуктивних органах, анус, періанальної складці.
 3. Ін'єкційні форми- при наявності об'ємних утворень, великій зоні ураження, рецидивуючому перебігу захворювання.
 4. Агресивні фосфорні рідини- для обробки вегетаций на шкірних покривах. Надають кератолітичну дію. Не рекомендується застосовувати для обробки статевих органів.
 5. Мазі, гелі- для обробки вегетаций. Сприяють активації місцевого захисту, купірування сверблячки, дискомфорту.
 6. Спреї- застосовуються при конділоматоза для обробки стінок піхви.
 7. Препарати для заморожування утворень- дозволені для видалення бородавок на шкірних покривах, в тому числі у дітей і вагітних жінок.

Вибір лікарського засобу є прерогативою лікаря. Враховується локалізація бородавок, вік, анамнез пацієнта, його поточний стан, вид захворювання - гострий або хронічний процес, тип штаму папіломавірусу. Доповнює лікування призначення вітамінних комплексів в будь-якій зручній лікарській формі.

Огляд кращих засобів для видалення наростів

Кращий засіб для видалення бородавок, асоційованих з папіломавірусом, препарат, призначений лікарем. Огляд лікаря необхідний для виключення злоякісної природи освіти, вибору ефективної лікарської форми.

Самостійне застосування медикаментів може мати неприємні, небезпечні наслідки для здоров'я.

Краплі, розчини і рідини

аптечні засоби від бородавок

Рідкі засоби призначені для місцевої обробки утворень. Можуть використовуватися в домашніх умовах, підходять для виведення будь-яких болячок. Виняток становлять генітальні папіломи, плоскі кондиломи на шийці матки.

Сік і настоянка чистотілу застосовується в домашній практиці. Надає припікаючу дію. Засоби використовується для обробки вегетаций на тілі, шіпіцу на п'ятах.

Чистотіл отруйний. Заборонено використовувати сік рослини для лікування дітей та вагітних жінок.

Мурашиний і борний спирт, оцет і сіль застосовуються в народній медицині для обробки бородавок в концентрованому вигляді. Надають припікаючу дію, але здатні викликати опіки тканин, які тривалий час загоюються рани.

Засоби на основі кислоти

Препарати на основі саліцилової, інших кислот є кератолітікамі. Активні речовини таких лікарських засобів розчиняють міжклітинний цемент, викликають лущення шкіри. Речовини надають потужну антибактеріальну, асептичне дію.

Спреї

Основними компонентами засобів є суміш органічних кислот. Вони пригнічують активність ВПЛ, сприяють регресу бородавок.

Використання спрею показано при генітальному конділоматоза, нашкірних утвореннях. Препарати розпилюють кілька разів на день на уражені ділянки шкіри. Зустрічаються рекомендації по використанню спрея при папилломатозе мови, але в інструкції цей момент не описаний.

Інші

Один з популярних способів видалення вегетацій - обробка рідким азотом. Під дією екстремально низьких температур тканину бородавки проморажівается. Через деякий час освіту відділяється від поверхні шкіри. Тривалість загоєння поверхні рани займає від 7 до 10 днів. Метод дозволений для призначення дітям, вагітним жінкам.

У недавньому минулому кріопроцедури проводили тільки в медичних установах. Зараз кошти від бородавок в аптеці не рідкість.

Аплікатор балона зі зрідженим азотом слід докласти на кілька секунд до сухої і чистої шкірі. Відбувається моментальне заморожування наросту.

Зустрічаються рекомендації обробляти уражене місце ліками, основний компонент якого - йод. Він потужний антисептик, має противірусну дію. Позбутися від вегетаций за допомогою такого засобу неможливо, препарат не є кератолітікі. Але вилікувати мікоз на підошвах або п'ятах за допомогою йоду цілком можливо.

Що можна пити від бородавок

До складу комплексної терапії папилломатоза входять вітамінні комплекси, мінеральні добавки, імуномодулятори. За погодженням з лікарем можна приймати:

 • препарати на основі спіруліни;
 • спеціальні вітамінні комплекси;
 • препарати інтерферону;
 • трав'яні настойки - ехінацея, женьшень.

Ліки при папилломатозе призначає лікар. Самостійне призначення загрожує запаленням шкірних покривів, розвитку ускладнень. Засоби для видалення утворень допоможуть лише прибрати розростання, але на причину захворювання вони не діють. Пацієнт залишається носієм ВПЛ, можлива передача вірусу своєму партнерові.