Огляд методів ефективного позбавлення від папілом на статевому члені

Папіломи - це епідермальні вірусні освіти. Улюблена локалізація - геніталії, область навколо ануса. Видалення папілом на члені здійснюється фахівцем за допомогою апаратів або медикаментозної терапії.

звернення до лікаря при папіломах на члені

Причини появи на члені

Основною причиною появи наростів на тілі вважається ВПЛ. Улюблена локалізація кондилом пов'язана з статевим шляхом передачі інфекції. Патологія поширюється від носіїв захворювання до здорових людей. Папіломавірус проникає через слизові оболонки внутрішніх і зовнішніх статевих органів. Розмноження ВПЛ відбувається всередині епітеліальних клітин за допомогою нормальної клітинної ДНК, запускаючи проліферацію клітин.

Папілломатозних інфекція протікає безсимптомно. Нарости з'являються на інтимних місцях під дією провокуючих чинників:

 1. Хронічні хвороби в стадії загострення.
 2. Гормональні порушення (ендокринні захворювання, підлітковий період).
 3. Прийом гормональних медикаментів - анаболіків і стероїдів.
 4. Стресові ситуації, переохолодження.
 5. Дерматологічні проблеми.
 6. Рецидиви папілломатозний інфекції.
 7. Наявність в анамнезі ІПСШ.
 8. Часта зміна статевих партнерів.

У чоловіків папіломи розташовуються на крайньої плоті, голівці члена, мошонці. Під час фізичного контакту відбувається механічне пошкодження наростів. Супроводжується кровотечею, інтенсивним болем.

Уникнути ускладнень допоможе своєчасна діагностика і лікування захворювання.

Особливості видалення папілом на члені

Більшість чоловіків соромляться звертатися з делікатною проблемою до фахівця, терплять дискомфорт під час статевих актів і сечовипускання. Деякі намагаються вилікувати проблему самостійно в домашніх умовах. Лікарі рекомендують не запускати захворювання.

На сьогоднішній момент існує безліч методів видалення папілом. Процедури проводяться швидко і безболісно. Якщо пацієнт боїться видаляти нарости на члені апаратними методиками, можна спробувати медикаментозний шлях вирішення проблеми. Способи лікування підбирає фахівець, враховуючи показання та протипоказання до проведення маніпуляції.

Боротьба з папіломавірусною інфекцією повинна здійснюватися комплексно. Апаратні методи прибирають зовнішні ознаки. Імуномодулятори, вітамінні комплекси підвищують захисні сили організму.

лазер

Лазерне видалення патологічних розростань на пенісі - популярний спосіб позбавлення від зовнішніх проявів захворювання. Є безпечним і нетравматічность методом лікування папілом.

Щоб отримати максимальний результат від процедури, слід за 2 тижні почати дієту, відмовитися від шкідливих звичок. Не можна засмагати під сонцем або в солярії. Перед процедурою бажано здати аналіз крові, сечі, за потребою - інші методи дослідження. Додатково може знадобитися консультація уролога, дерматолога.

Процедура проводиться в спеціалізованій клініці за 5-10 хвилин. Спочатку пацієнт отримує місцеве знеболення. Потім лікар наводить лазер на патологічну область. Лазерні промені розпарюють і розшаровують освіту. Максимальний час, що витрачається на одну папілом, становить близько хвилини. Після процедури залишається ранка, яку заклеюють пластиром. Відразу після видалення пацієнта відпускають додому.

До позитивних якостей лазерної кріодеструкції відносять:

 1. Чи не залишає шрамів, грубих деформацій шкіри.
 2. Лікування папілом на голівці пеніса не займає багато часу.
 3. Є можливість регулювати потужність лазера відповідно до форми, розміром, глибиною розташування елемента.
 4. Процедура стерильна, виключає зараження іншими інфекціями.
 5. Підходить для видалення папілом на чутливих місцях (генітальної області, на члені).
 6. Процедура не викликає кровотеч.
 7. Немає обмежень за віком. Підходить людям похилого віку з різними системними захворюваннями, дітям.
 8. Загоєння патологічної області відбувається за 1 тиждень - не залишається шрамів, грубих деформацій шкіри.
консультація фахівця при папіломах на члені

кріодеструкція

Кріохірургія - галузь в медицині, яка спрямована на видалення доброякісних утворень шкіри, внутрішніх органів. Наріст будь-якої локалізації заморожується під дією рідкого азоту. Речовина викликає утворення кристалів льоду всередині атипових клітин. Дегідратація наросту на члені негативно відбивається на молекулярних біохімічних клітинних процесах. Поступово папілома засихає і через 3-7 днів відпадає. Шкіра стає чистою, без деформацій.

Метод має ряд переваг перед іншими методиками:

 1. Осередок кріодеструкції торкається навколишні тканини. Після процедури може залишитися невелика перифокальнезапалення навколо патологічного вогнища. Реакція не відбивається на самопочутті пацієнта.
 2. Людина не відчує болю. Під дією рідкого азоту відбувається руйнування чутливих нервових закінчень.
 3. Процедура не викликає негативних наслідків. Кровотеча, нагноєння рани, запальні зміни не розвиваються.
 4. Завдяки високій резистентності кровоносних судин, вони навіть під дією низької температури здатні відновитися до нормального стану. Можна не боятися проводити лікування поблизу до судин.
 5. Кріодеструкція позбавляє від шкірних наростів на члені і активує місцевий імунітет організму.
 6. Рідко розвиваються ускладнення.

Шкіра в місці кріодеструктівного впливу повністю відновлюється за 1-2 тижні.

До негативних моментів процедури відносяться:

 • не застосовується на важкодоступних ділянках тіла;
 • не видаляти папіломи великих розмірів.

радіохвильовий метод

Радіохвильовий метод являє собою перспективну заміну хірургічного лікування. Процедура полягає у впливі на патологічний осередок радіохвилями високої частоти. Вони нагрівають атипові тканини на члені до високих температур. Відбувається розпад клітин.

Радіохвильова хірургія володіє такими позитивними характеристиками:

 1. Не викликає болю. Високочастотні хвилі коагулюють нервові закінчення, не дають спазмовані м'язи. Щоб пацієнт не турбувався про можливе дискомфорті, йому вводять місцеві анестетики.
 2. Розріз тканин гарантує повну цілісність навколишнього дерми.
 3. Відсутні бактеріальні ускладнення. Радіохвилі створюють антисептичні умови в рані. Загоєння відбувається за короткий проміжок часу.

Рубці не формуються після процедури видалення. За допомогою методу папілома січуть. Здорові тканини не зачіпаються. На місці бородавки виростає новий, незмінений шар шкіри.

інші

Хірургічне видалення шкірних наростів - перевірений і ефективний спосіб лікування. Лікар використовує звичайний скальпель. Специфічна локалізація папіломи вимагає ретельної і відповідальної роботи хірурга.

Хірургічне втручання проводиться під місцевою анестезією. Операційну область обробляють антисептичними препаратами. Лікар вирізає патологічний елемент на члені.

До позитивних сторін хірургічного лікування відноситься:

 • процедура займає невелику кількість часу;
 • не викликає опіків.

Серед негативних сторін виділяють:

 • недотримання правил асептики може привести до запальних реакцій в післяопераційній області. Нерідко приєднується бактеріальна інфекція;
 • після оперативного втручання існує висока ймовірність утворення рубців.

Методи позбавлення в домашніх умовах

За статистикою, 50-60% чоловіків не звертаються до медичних установ при виявленні наростів на члені. Допомогти в даній ситуації можуть народні рецепти і медикаментозні препарати.

У природі існує рослини, які мають дією припікання. Вони рятують від папілом за пару тижнів. В аптеці можна придбати препарати, що дозволяють позбутися від наростів на члені будинку. Противірусні, імуномодулюючі препарати, прижигающие мазі і креми - неповний перелік лікарських засобів для боротьби з кондиломами.

аптечні препарати

Препарати для видалення папілом на статевому члені випускаються у вигляді гелю, розчину, таблеток. Найбільш відповідний засіб порекомендує фахівець.

Народні засоби

Сік чистотілу виводить патологічні нарости. Замість свіжої трави, можна використовувати домашню мазь. Її готують з висушеного листя, які додають в будь-який крем і змащують папіломи.

Настій з молодого волоського горіха допоміг позбутися делікатної проблеми багатьом хворим. Для приготування страви потрібна півлітрова банка, подрібнені через м'ясорубку плоди і гас. Ємність наповнити до половини горіхами. Додати гас. Лікувальне зілля має постояти 3 тижні в темному місці. Коли настій буде готовий, слід змащувати нарости на члені кілька разів в день.

До папіломи можна прикласти старе листя каланхое, алое. Для зручності їх прикріплюють пластиром. Ходити 4-8 годин. Рекомендовано змащувати соком горобини 3-4 р / д.

Прогноз лікування та можливі ускладнення

Проникнення вірусу всередину людського організму завжди закінчується хронізації процесу. Небезпека стану полягає в розвитку ускладнень:

 1. Папіломи часто супроводжують злоякісні пухлини. Науці відомо про 170 видах вірусу. Серед них виділяють два типи ВПЛ: високого онкогенного ризику і низького. Зараження першим типом свідчить про наявність онкології. До типових симптомів відноситься зміна кольору і форми наросту. Пухлина швидко збільшується в розмірах.
 2. Після травми папіломи може приєднатися бактеріальна інфекція. З патологічного вогнища починає виділятися гній. Наріст на члені стає гіперемійованим, деформованим.
 3. Часте ускладнення - кровотеча. Виникає в результаті механічного пошкодження і супроводжується вираженим больовим синдромом.