З яких причин утворюються папіломи

дівчина розглядає папілом на руці

Жодна людина не буде радий, якщо його зовнішність зіпсується якимось серйозним недугою, наприклад, папіломами.

Ці утворення здатні не тільки зіпсувати настрій, але і спричинити набагато серйозніші наслідки, особливо якщо вчасно не здійснити лікувальний комплекс.

Проте, якщо ви стали заручником цих бородавчатих наростів, не варто засмучуватися.

За статистичними показниками, дана проблема є обтяжливою для 10% жителів планети, причому локалізуватися ці ущільнення можуть в будь-якій частині тіла - на животі, під пахвою, на руках і ногах, на тілі, обличчі і навіть шиї.

Отже, чому з'являються папіломи, і хто винен в їх прояві на людському тілі - розглянемо в цій статті.

Коротка характеристика утворень і їх природа

Папіломи - шкірні нарости, які можуть мати різні розміри, форми, кількості. Найчастіше вони є бородавчастими утвореннями, не залежно від зони розміщення. Щоб отримати точну відповідь на питання «чому з'являються папіломи», потрібно ознайомитися з їх детальною характеристикою.

Більше 90% утворень носять доброякісний характер, переродження в злоякісну пухлину малоймовірно, хоча нехтування лікуванням може викликати такі ускладнення.

Бородавки такого плану можуть виникати в області поверхонь шкірного покриву, а також в зоні слизових оболонок. Основним причинним фактором освіти папілом є однойменний вірус - ВПЛ, який «живе» в тілі людини.

Градація в залежності від штаму вірусу

лікар вивчає папілом на тілі

Отже, чому ростуть папіломи - відповідь досить просто, виною всьому вірус папіломи людини, здатний проникати в організм при його зараженні і виявляється шкірними наростами при загальному ослабленні імунітету.

Лікарі сьогодні вироблять понад 100 можливих видів даного вірусу, і всі вони виступають в якості причини виникнення папілом.

Найчастіше в ході діагностики визначається кілька видів утворень, які бувають різними за розміром і іншим характеристикам:

 • бородавки звичайні - проявляються через проникнення в шкірні клітини вірусу типів 2 і 4, утворюються в області кистей, колін, зазвичай виявляють у себе в дитячому віці;
 • плоскі бородавчасті освіти утворюються через активації штаму 3, 10, 28, мають круглою формою і не підносяться над шкірної поверхнею, як симптомів виступає шкірного ураження і серйозне відчуття свербіння;
 • підошовні бородавки проявляються від дії першого штаму ВПЛ, такі нарости виникають переважно в області підошви і з вигляду схожі на суху мозоль, у міру розвитку вони знаходять корочку у вигляді обідка, викликають больові відчуття;
 • ниткоподібні бородавки виникають унаслідок прогресування штамів 2, 7, найчастіше такі нарости вражають жінок в літньому віці, мають своєрідну форму, за рахунок якої часто травмуються;
 • гострі кондиломи виявляються через прогресування ВПЛ, що відносяться до 6 і 11 типів, нарости утворюються в паховій зоні, а також на слизових оболонках статевого члена.

Тепер ми розглянули, чому з'являються папіломи кожного типу, і якими штамами вони викликані.

Де зароджується вірус

Є три основні шляхи виникнення вірусу папіломи, причини та способи передачі наступні:

 • статевий шлях;
 • побутової спосіб;
 • вертикальний.

Головним джерелом виникнення вогнища інфекції в новому тілі є незахищений секс, при цьому партнер може виступати тільки в якості носія вірусу, а може сам страждати від проявленого захворювання. На цей напрямок зараження припадає близько 80% всіх випадків. При статевому акті на слизових оболонках виникають травми, за допомогою яких вірус папіломи людини впроваджується в організм. Саме цим способом передаються найнебезпечніші штами.

Є ймовірність зараження за допомогою контактно-побутового методу. Папіломи в такому випадку причини виникнення мають наступні: рукостискання, «шкіра до шкіри», обійми, поцілунки, використання особистих речей зараженої людини, до яких відноситься постільна білизна, предмети особистої гігієни. Якщо людина любить відвідувати такі громадські заклади, як басейни, лазні, сауни, є високий ризик придбання даного вірусу. Якщо середовище волога, недуга проявляє активність протягом більш тривалого тимчасового періоду, що погіршує ситуацію.

Вірус папіломи людини може мати зовсім інші причини, особливо якщо мова йде про найменших жителів планети. У дитячому віці малюк отримує інфекцію від своєї матері при народженні, коли відбувається його просування по інфікованих родових каналах. Нерідко ВПЛ передається дітям від їх же батьків, але тільки не вертикальним, а контактно-побутовим способом. Причини появи - ті ж, що і при даному методі зараження (використання загальних засобів особистої гігієни, обійми).

Які причинні фактори виникнення утворень

Носійство може тривати довго і навіть не супроводжуватися певними ознаками. Це триває до тих пір, поки не трапиться збій в роботі імунітету. Як тільки відбувається слабшанню, утворюється наріст або кілька штук.

Є кілька причинних факторів, за якими знижується імунітет. Вони можуть мати загальний характер для обох статей, а можуть бути приватними для чоловіків і жінок. До найбільш поширених передумов погіршення стану імунітету можна віднести наступні явища:

 • проблеми в області травлення;
 • прогресування інфекційних захворювань;
 • труднощі в плані метаболізму (обміну речовин);
 • тривалий і безконтрольний прийом ліків;
 • нестача вітамінів через неякісне харчування;
 • недостатньо хороший сон, стреси, депресивні стани.

Якщо з'являється наріст або кілька наростів, це явна ознака того, що вірус активували. Протягом цього часу він міг «мовчки» знаходитися в організмі, а потім проявитися в тій чи іншій формі, в залежності від отриманого штаму. У будь-якому випадку, необхідно обов'язково виявити причини, і лікування стане наступним кроком. Тільки фахівець зможе встановити вражаючий фактор і призначити діагностичний комплекс.

Причини появи утворень у жінок

жінка засмучена появою папілом на тілі

Основними передумовами для розвитку цих наростів і ущільнень над шкірою є наступні фактори:

 • зміна гормонального фону на тлі клімаксу, вагітності, лактації;
 • безладне статеве життя (вона спричиняє виникнення кондилом);
 • прийом оральних засобів контрацепції;
 • прогресування гінекологічних захворювань;
 • недотримання правил особистої гігієни, в тому числі при підмиванні;
 • післяпологовий період, коли імунітет ослаблений.

У всіх цих станах в 90% випадків виникають небажані освіти, іменовані папіломами і потребують лікувальному комплексі.

Причини появи вірусу у чоловіків

чоловік засмучений появою папілом на тілі

Віруси папіломи людини концентруються в певних місцях шкіри і слизових, змінюють структуру клітин епітелію, внаслідок чого утворюються бородавки.

Чи не застраховано від освіти цієї недуги і чоловіче населення. Нарости можуть виникнути по численним причин:

 • проблеми в сім'ї або на роботі, постійний стрес;
 • хронічні венеричні захворювання через незахищених статевих актів;
 • застуда і інфекційні явища;
 • нехтування особистою гігієною.

Заразитися можна в громадських місцях (сауна, баня, басейн, солярій), в перукарнях і салонах краси, де нехтують належної антисептичної обробкою інструментарію.

Є ризик зараження і в стоматологічних кабінетах, якщо там належним чином не стерилізують інструменти. Але вірус не передається просто при спілкуванні з зараженим пацієнтом.

Обов'язково потрібно своєчасно лікувати освіти, щоб не могли з'являтися їх рецидиви і серйозні ускладнення.

Особливості терапевтичного комплексу

Якщо утворюються папіломи унаслідок прогресуючої вірусу папіломи людини (ВПЛ), необхідно піддати їх лікування, для цього є кілька груп способів:

 • апаратні методики терапії (лікування рідким азотом, лазером, радіохвилями, електричним струмом);
 • медикаментозне лікування (використання спеціальних припікальних препаратів для усунення наростів);
 • народні засоби, які надають таку дію, що папіломи усуваються самі по собі і не можуть з'явитися знову (чистотіл, цибуля, часник, оцет).

Важливу роль відіграють профілактичні заходи, що сприяють тому, щоб освіти не з'явилися знову.