Папіломи на шиї

Папіломи на шиї у дівчини

Папіломатоз – захворювання вірусної етіології, у якому на тілі з'являються доброякісні, рідше – ракові, освіти. Найчастіше утворюються папіломи на шиї, особливо на бічній і задній поверхні. Поява множинних бородавок та папілом потребує діагностики, виявлення причин патології та лікування.

Причини та симптоми появи папіломатозу на шиї

Вірус ВПЛ, що провокує появу папілом на шиї

Причиною появи папілом на шиї, обличчі та слизових оболонках є активний вірус папіломи людини (ВПЛ). Він є в крові переважної більшості людей, але здоровий імунітет може протистояти інфекції, не даючи їй розвиватися.

Вірус потрапляє в організм у різний спосіб:

 • Статевим шляхом.
 • Під час народження, при контакті зі слизовою оболонкою, зараженою ВПЛ.
 • При дотику до предметів побуту, у яких може бути частинки біологічної рідини хворого.

Каталізатором для розвитку патології та появи зовнішніх ознак є фактори зниження активності захисної системи організму:

 • Будь-які перенесені інфекції.
 • Інтоксикація.
 • Дефіцит необхідних нутрієнтів через строгу дієту або захворювання ШКТ.
 • Стреси.
 • Різкі зміни температури.
 • Порушення правил особистої гігієни
 • Алергічні реакції.
 • Оперативні втручання.
 • Прийом препаратів: антибіотиків, цитостатиків, глюкокортикостероїдів.
 • Вплив ультрафіолету.
 • Гормональні порушення, у тому числі, вагітність та клімакс.

Важливо! Якщо раптово з'явилися маленькі папіломи, необхідно переконатися, що причиною не стали косметичні засоби, що закупорюють пори.

Папіломатоз часто розвивається безсимптомно, але з прогресуванням починають з'являтися нарости на шкірі. Коли вони поодинокі і невеликі, небезпеки патологія не становить, крім естетичного дискомфорту.

Найчастіше ростуть папіломи на шиї. Це пояснюється тим, що шкіра в цій зоні часто дратується через контакт із коміром одягу. Роздратування є фактором зниження місцевого імунітету, також ситуацію посилює підвищена пітливість, використання косметичних та парфумерних засобів.

Особливості появи безлічі дрібних папілом

Безліч дрібних папілом на шиї

Дрібні папіломи на шиї – сигнал активності вірусу ВПЛ. Інфекція швидко поширюється на тілі, часто людина сама переносить її від одних ділянок до інших на кінчиках пальців. Також важливо знати, що відсутність папілом на тілі окрім шиї не говорить про повну відсутність висипань: освіти можуть бути на слизовій оболонці, де їх складно побачити самостійно, наприклад, у піхві.

Діагностика захворювання

Огляд дерматологом шиї пацієнтки з папіломами

Процес діагностики починається із огляду лікарем шкірних покровів пацієнта. Людина, яка не має медичної освіти, не може самостійно диференціювати папіломи від проявів іншої патології зі схожими симптомами. Тому лікуватися самому без консультації лікаря не рекомендується.

Після цього призначається лабораторний аналіз методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), під час якого в організмі виявляється ДНК самого вірусу. Для дослідження береться зіскрібок з тієї області, де розташовано багато папілом. Також можна використати венозну кров.

При діагностиці важливо як підтвердити наявність вірусу в організмі, а й визначити його тип. Папіломатоз небезпечний через ризик розвитку онкології, тому перед тим, як видаляти маленькі папіломи на шиї, необхідно визначити, який із трьох підтипів хвороби викликає специфічні прояви в конкретному випадку:

 • Онкогенний: 16 та 18, 31, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 68.
 • З низьким рівнем ризику раку: 1, 2, 3, 4, 5, 63.
 • Із середнім: 6, 11, 42, 43, 44.

При видаленні папілом може проводитися біопсія тканин: вивчення під мікроскопом на наявність ракових і клітин, що перероджуються.

Як прибрати папіломи на шиї

Видалення новоутворень на шкірі має здійснюватись лікарем. Тривожною ознакою, яка може свідчити на користь переродження папіломи в злоякісне утворення, може бути відчуття сверблячки, у цьому випадку звернутися до фахівця потрібно негайно.

Самостійне видалення папілом зазвичай не дає результату: на місці однієї пошкодженої освіти з'являються кілька інших. Крім того, у ранку може потрапити вторинна бактеріальна інфекція, що провокує запалення та інші неприємні наслідки.

Професійне видалення наростів зі шкіри має естетичний резон: правильно виконана процедура мінімізує ризик утворення шрамів.

Медикаментозна медицина

Перш ніж видалити папіломи на шиї, важливо розуміти, що вірус, який є провокатором їхньої появи, знаходиться всередині організму. І придушити його активність можна за допомогою прийому імуностимулюючих та противірусних препаратів.

Для боротьби з інфекцією корисно зміцнювати імунітет. Підвищити його штучно практично неможливо, але є дані, що свідчать про користь на захисну систему організму екстракту ехінацеї та звіробою, а також антиоксидантів, наприклад, Q10.

Важливо! Звіробій має у своєму складі сильнодіючі речовини, які здатні вплинути на психічний стан людини.

Для безпосереднього видалення можна використовувати спеціальні засоби для зовнішнього застосування:

 • Розчин, що має у складі луги (солі калію та натрію), які випалюють і папілому та навколишні тканини, якщо не захистити їх товстим шаром крему або вазеліну.
 • Препарат, що працює за рахунок присутності в рецептурі фенолу та трикрезолу. Бореться з вірусом і знищує папілому за 3-4, рідше – 5 застосувань.
 • Випалює утворення завдяки молочній та саліциловій кислотам у складі препарату. Наносити засіб необхідно двічі на день, при цьому курс лікування не повинен тривати більше тижня.
 • Засіб, який є домашньою альтернативою кріодеструкції: склад буквально заморожує тканини папіломи, внаслідок чого вони відмирають.
 • Препарат, який бореться з папіломатозом за рахунок зниження активності збудників ВПЛ, внаслідок чого утворення невеликого розміру зникають самі.
 • Противірусний засіб з м'якою дією, що щадить, ефективне при невеликій кількості папілом.
 • Препарат, що підвищує активність імунітету проти вірусу папіломи людини.
 • Мазь з діоксотетрагідроксітетрагідронафталіном – перевірений метод позбавлення утворень на шкірі вірусної етіології, але користуватися ним потрібно тривалий час безперервно, близько 2 місяців.

Знищувальне папіломи на шиї лікування в домашніх умовах потрібно проводити протягом тривалого часу, одне нанесення препарату не принесе очікуваного ефекту. Краще звернутися до лікаря та видалити нарости у спеціалізованих умовах.

Видалення у медичних закладах

Процедура лазерного видалення папілом

Існує кілька способів позбавлення зовнішніх проявів папіломатозу. Хірургічне видалення папілом на шиї скальпелем сьогодні практично не застосовується через високий ризик ускладнень та хворобливості.

Більш зручні альтернативні методи сьогодні є майже в кожному медичному закладі:

 • Лазерне видалення.Користується популярністю за рахунок швидкості, безболісності та ефективності. Після виведення папілом на шкірі не залишається жодних слідів. Недоліком методу є те, що застосовувати його можна лише за невеликої кількості утворень.
 • Кріодеструкція. Якщо папіломатоз на шиї множинний, краще вдатися до цього методу. На утворення наноситься рідкий азот, що руйнує тканини. Відразу після процедури шкіра у місці впливу біліє, потім з'являється пухир, який відпадає сам. Кріодеструкція не застосовується при гострих папіломах.
 • Електрокоагуляція- Випалювання утворень на тілі та особі за допомогою цілеспрямованого впливу струму. На місці папіломи залишається невелика ранка, яка через кілька днів безслідно гоїться. При цьому важливо стежити, щоб у неї не потрапила інфекція: крім ризику запалення існує ймовірність появи шраму.
 • Радіохвильова хірургія. Вона дуже ефективна, повністю знищує папілому, причому після процедури залишаються тканини освіти, які можна направити на гістологічне дослідження. Але така процедура дорога, що пояснює її низьку популярність.

Народні засоби від папілом на шиї

Лікування в домашніх умовах за папіломатозу за допомогою засобів нетрадиційної медицини не має доведеного ефекту, тому лікарі не рекомендують їх використовувати.

Більшість рецептів для внутрішнього застосування спрямовано зміцнення і стимулювання природної захисної системи організму, щоб імунітет боровся з ВПЛ самостійно. Ефективність таких методів не доведена науково, але якщо у людини немає обтяженого алергічного анамнезу та функціональної недостатності печінки та нирок, фітотерапія не буде небезпечною.

Видаляють папіломи на шиї народними засобами зовнішнього застосування. Їх використовують при незначній кількості утворень на шкірі та їх невеликому розмірі:

 • Для виведення папіломатозу потрібно взяти білок сирого курячого яйця і наносити його на шию точково тонким шаром, коли попередній висохне, не змивати, поки скоринка, що утворилася за 2-3 тижні, не відпаде разом з папіломою.
 • Сік чистотілу можна використовувати в чистому вигляді, або змішувати в рівних пропорціях із соком полину та сирої картоплі.
 • Подрібнений у кашку зелений волоський горіх необхідно залити гасом у пропорції 2: 1, змащувати вранці та ввечері протягом 3 тижнів.
 • Господарське мило корисно наносити у вигляді піни на ніч, щоб засіб не засихало, його можна використовувати як примочки з намиленого бинта.
 • Корисно використовувати касторку та масло чайного дерева у чистому вигляді, наносячи його ватною паличкою точково.
 • На ніч можна робити компреси з листа алое, яке потрібно потримати в холодильнику протягом 2-3 діб.

Перш ніж підібрати відповідні способи видалення кондиломи або шипиці, особливо домашні, необхідно проконсультуватися з лікарем. Компоненти використовуваних рецептів альтернативної медицини можуть конфліктувати з компонентами медичних препаратів, що діють, посилювати ймовірність розвитку побічних ефектів, утворення подразнення і рубців.

Папіломи на тілі є сигналом зниження активності імунітету, при якому ВПЛ отримує можливість активно розвиватися та розмножуватися. Правильно підібраний засіб від папілом допомагає не лише позбутися новоутворень, а й зміцнити здоров'я, уникнути ризику онкології.