Видалення папілом лазером

Папіломи - це дрібні шкірні утворення, які найчастіше з'являються на грудях, на шиї, пахвами, на повіках або в паховій зоні. Ці нарости на тонких ніжках негативно впливають на зовнішній вигляд людини і можуть приносити дискомфорт. У деяких випадках папіломи з'являються поодинці, а іноді цілими колоніями.

З огляду на те, що новоутворення на шкірі мають вірусну природу, їх потрібно обов'язково лікувати. Найефективніший спосіб лікування папілом – видалення лазером. Навіть якщо нарости ніяк не впливають на якість життя і не помітні для оточуючих, не можна ігнорувати їхню появу – це загрожує негативними наслідками для здоров'я.

Чим небезпечні папіломи

Зазвичай появі шкірних утворень передує ситуація, що спричинила зниження імунітету. Це може бути перенесена застуда, сильний стрес, переохолодження, загострення хронічних недуг та багато іншого. У деяких випадках «пробудження» вірусу папіломи відбувається під час вагітності.

Момент попадання вірусу в організм визначити практично неможливо - він може досить мирно жити в людині десятиліттями і виявитися лише при збігу несприятливих факторів, які зменшили захисні функції. Сьогодні науці відомі близько 130 видів ВПЛ. Небезпека полягає в тому, що 10 з них мають здатність до злоякісного переродження. Тобто, маленький та непомітний наріст на шкірі може стати причиною розвитку серйозної недуги.

У деяких випадках через певний період папіломи зникають самостійно – коли відновлюються захисні сили організму. Найчастіше таке явище відзначається у молодих та здорових жінок, які зіткнулися з проблемою під час вагітності – після пологів нарости починають засихати і незабаром відпадають. Але не можна пускати перебіг хвороби на самоплив – важливо своєчасно звернутися до фахівця, якого підбере найбільш підходящу методику терапії.

Спроби усунути новоутворення самостійно можуть мати негативні наслідки – від інфікування ранки до швидкого розповсюдження папілом на здорових ділянках тіла. Неправильне лікування ВПЛ може спричинити рецидив захворювання.

Під час видалення лазером знищення підлягає не тільки саме тіло наросту, але патологічні елементи – та сама тонка ніжка. Завдяки цьому ризик рецидиву знижується на 85%.

Переваги лазерного видалення папілом

лазерне видалення папіломи на спині

У сучасній медицині використовується кілька способів очищення шкіри людини від наростів, але методика із застосуванням лазера вважається найефективнішою та найбезпечнішою. Виділимо найголовніші переваги цієї методики:

  • під впливом променя лазера гинуть всі клітини новоутворення, включаючи основу та ніжку;
  • процедура повністю безкровна – промінь нагріває та відсікає капіляри, миттєво їх запаяючи;
  • використання лазерного променя дозволяє досягти повної стерильності - з тілом не стикаються хірургічні інструменти, завдяки чому повністю виключається можливість випадкового інфікування в період проведення операції;
  • методика має мінімальну кількість протипоказань;
  • під час проведення процедури пацієнт практично не відчуває болю. У деяких випадках застосовується місцеве знеболювання;
  • після видалення не залишається шрамів та рубців. Якщо наріст був досить широким, може залишитися ледь помітний слід.

Як підготуватися до процедури

Спеціальна підготовка до процедури не потрібна. Зазвичай папіломи амбулаторно видаляються за один день. Пацієнт повинен відповідально поставитися до вибору медичного чи косметичного кабінету, що надає цю послугу та переконатися у наявності необхідних сертифікатів та ліцензій.

Фахівці рекомендують за 10-14 днів до запланованого сеансу видалення папілом відмовитися від відвідування солярію та користуватися сонцезахисними засобами при прогулянках на свіжому повітрі. Крім того, у підготовчий період рекомендовано уникати контактів із побутовою хімією. Якщо нарости розташовані на обличчі чи шиї, бажано відмовитися від використання декоративної косметики.

Особливості процедури

Сам процес висічення наростів досить швидкий - одне новоутворення йде трохи більше 5 хвилин. Папілома пошарово випалюється променем лазера. Перед початком процедури фахівець налаштовує обладнання на потрібну частоту, інтенсивність та глибину впливу – дані параметри залежать від характеру шкірних утворень певного пацієнта. Паралельно з лазерним променем на зону, що обробляється, впливають системи охолодження установки, що захищає від опіків на прилеглих ділянках шкіри.

На місці, де був розташований шкірний наріст, залишається невелика ранка, яка одразу ж підлягає дезінфекції. Додатково можуть наноситися загоювальні та антисептичні засоби.

Якщо на тілі пацієнта є поодинокі папіломи в невеликій кількості, всі вони видаляються за один сеанс. Якщо ж ураження шкіри великі і йдеться про численні колонії новоутворень, потрібно кілька процедур.

Реабілітація після процедури

Період повного загоєння ранки від папіломи займає від 7 до 14 днів. У цей час пацієнт може помітити появу набряків або почервоніння, які швидко проходять без застосування додаткової терапії. Заборонено здирати або змащувати будь-якими речовинами щільну скоринку, що утворилася поверх ранки - вона відпаде самостійно.

Повне загоєння шкіри відзначається через 28-30 днів – у цей момент слід від процедури стає цілком непомітним. До цього періоду не рекомендується відвідувати басейн або сауну, а також слід відмовитися від сонячних ванн.

Протипоказання до процедури

Яким пацієнтам краще відмовитись від лазерного видалення папілом? Протипоказанням є вагітність, герпесна інфекція на активній стадії, період грудного вигодовування, наявності в анамнезі таких захворювань як цукровий діабет, ВІЛ та СНІД.

Якщо пацієнт тільки-но повернувся з відпочинку на морському узбережжі, фахівець порекомендує перенести процедуру на 3-4 тижні пізніше – свіжа засмага є відносним протипоказанням.