Як позбутися бородавок у домашніх умовах

Бородавками називають новоутворення на шкірі різні за розміром, формою та кольором. Вони можуть розташовуватися будь-де на тілі людини: на руках, обличчі, ногах, в паху. Така дерматологічна проблема завдає маси неприємностей, виглядає не естетично.

Невеликі пухлиноподібні утворення можуть бути доброякісними чи ні. Найчастішою причиною виникнення є вірусна інфекція. Будь-яке шкірне захворювання необхідно лікувати - бородавки не виняток, але перш ніж визначитися з методом видалення необхідно виявити їхню природу виникнення.

бородавка на пальці руки.

Причини появи бородавок

Виникнення бородавок зумовлене зараженням вірусом папіломи, яке відбувається при контакті з хворими людьми – це може статися через рукостискання, спільне користування побутовими приладами після відвідування громадських лазень, саун або басейну. Особливо небезпечно, коли вірус папіломи потрапляє у кров через рани чи порізи на шкірі. Утворення на шкірі в цих випадках можуть виникнути в будь-якому місці і щоб позбутися від них зовнішніх методів лікування буде недостатньо. Хворому потрібно приймати противірусні засоби.

Після влучення вірусу папіломи в організм людини, бородавки утворюються не відразу - інкубаційний період цього захворювання становить до двох місяців.

Які бувають бородавки

Бородавки відрізняються за формою, структурою та місцем розташування на тілі людини. Ці шкірні новоутворення бувають:

 • звичайними;
 • плоскими;
 • гострокінцевими;
 • себорейними.

Звичайні бородавки

Ці новоутворення нагадують формою купол з шорсткою поверхнею. Колір може бути різним: від тілесного до коричневого. Утворюються найчастіше на руках: долонях, зап'ясті, між пальцями, у ліктьових згинах.

До звичайних бородавок відноситься підошовна, вони виступають над шкірою, проростають у глибокі шари шкіри і викликають болючі відчуття під час ходьби.

Іноді прості бородавки набувають темнішого відтінку. Це пояснюється тим, що шкіра на поверхні має розширені пори, через які проникає бруд, в результаті колір змінюється.

Плоскі

Бородавки цього виду майже непомітні, оскільки повторюють відтінок шкіри майже піднімаються. Їхня поверхня гладка. Такі новоутворення можуть виникати на відкритих ділянках тіла: особі, руках, плечах. Переважно такі бородавки з'являються у дитячому та підлітковому віці та зникають самі.

Кандиломи гострокінцеві

Ці утворення мають рожевий відтінок і нагадують за формою суцвіття, як у цвітної капусти: з тонкою основою. Вони досить м'які на дотик. Можуть швидко розростатися і ставати схожими на пучки. Причиною виникнення таких новоутворень є інфекції, що передаються статевим шляхом. Місце дислокації таких бородавок: статеві органи, область паху та анального отвору.

Себорейні новоутворення

Утворення цього типу виникають у багатьох людей похилого віку. Їхній період дозрівання дуже тривалий. У місці майбутньої себорейної бородавки спочатку утворюється пігментна пляма, яка надалі покривається скоринкою, вона стає товщою і піднімається над рештою шкіри. Бородавка набуває коричневого відтінку, скоринка тріскається і стає схожою на шкаралупу волоського горіха. Такі новоутворення найчастіше виникають на обличчі, спині, грудях.

Методи лікування бородавок

Способів позбавлення від бородавок розроблено безліч:

професійне видалення бородавки
 • медикаментозне лікування;
 • інвазивні методи;
 • видалення бородавок за допомогою сучасної апаратури;
 • народні методи;
 • і навіть змови.

Найправильніший спосіб зможе вибрати лише дерматолог. Багато людей не поспішають відправитися до лікаря і намагаються позбавитися цієї проблеми нетрадиційними методами. Чи дають ці способи результати? Дуже сумнівно.

Нерідко бородавки взагалі не поспішають позбуватися. Однак, деякі новоутворення на шкірі можуть почати кровоточити, викликати болючі відчуття, видозмінюватися (змінити форму, колір і збільшитися) – це може бути ознакою переродження бородавки в недоброякісне утворення.

Тому перш ніж вибрати метод видалення новоутворення, необхідно з'ясувати його природу. Нерідко при видаленні однієї бородавки інші зникають.

Хірургічне видалення бородавок

До хірургічного видалення бородавок вдаються у тих випадках, коли вони знаходяться у глибоких шарах шкіри і є ймовірність того, що інші методи лікування виявляться неефективними. Наприклад, при прискореному зростанні бородавки або при появі больових відчуттів, коли вона починає кровоточити, потрібне термінове хірургічне втручання.

Після того, як лікар видалив це новоутворення за допомогою скальпеля, на пошкодженому місці накладається шов. Це істотний недолік процедури, крім того, за такої операції може виникнути кровотеча і подальше проникнення інфекції в рану.

Сучасні апаратні методи видалення бородавок

До сучасних апаратних методів видалення бородавок відносяться:

лазерне видалення бородавки на нозі
 • кріодеструкція;
 • електрокоагуляція;
 • лазерне видалення.

Кріодеструкція

Такий спосіб видалення бородавок відбувається за допомогою рідкого азоту. Метод популярний тому, що займає мінімум часу, не потрібно спеціальної підготовки, не потрібно тривалого відновлювального періоду.

За допомогою спеціального обладнання лікар заморожує новоутворення, одночасно знеболюючи уражене місце. Під час цієї операції та після неї пацієнт не відчуває жодних больових відчуттів. Після кріодеструкції не залишається рубців на шкірі чи ранах.

Але незважаючи на масу переваг, метод має недоліки:

 • У деяких випадках потрібна повторна процедура.
 • Неможливо повністю контролювати глибину дії азоту.
 • Якщо температура холодоагенту буде дуже низькою, шкіра може пошкодитися, а тут утворитися шрам.

Лазерне видалення

Висічення бородавок лазером широко застосовується в сучасній хірургії та косметології. Під час процедури шкіра не травмується, на місці бородавки залишається невелика ямка, яка гоїться протягом декількох тижнів. До переваг методу можна віднести: абсолютну стерильність, безболісність. Займає вона лише кілька хвилин, у результаті – повне звільнення від захворювання.

Електрокоагуляція

Ця процедура проводиться спеціальним апаратом, що діє на уражену тканину електричним струмом. Пошкоджені клітини гинуть, доступ до здорових тканин перекривається. Процес дуже ефективний у тих випадках, коли бородавка розташована у верхніх шарах дерми.

Як позбутися бородавок народними засобами

Натуральні рослинні засоби здавна застосовувалися для позбавлення бородавок. За допомогою народних методів можна:

народні засоби для видалення бородавок
 1. Позбутися бактеріальної інфекції, внаслідок якої виникло це новоутворення на шкірі.
 2. Підсушити верхній шар епідермісу – це дуже важливо під час лікування новоутворень, у тому числі постійно витікає рідина незрозумілого походження.
 3. Виключити зростання бородавки за рахунок придушення розповсюдження інфекції.

Часник

Це відмінний антибактеріальний засіб, здатний позбавити деяких видів новоутворень на шкірі, у тому числі і від бородавок.

 1. Для приготування зовнішнього засобу необхідно часник подрібнити: потовкти, пропустити через прес або порізати. Прикласти суміш на проблемну ділянку шкіри та закріпити пластиром. Витримувати часник на шкірі потрібно понад дві години. Якщо на шкірі навколо бородавки виникне почервоніння, шкіру змастити маззю або кремом.
 2. Для приготування ліків необхідно взяти 250 г оцту та три головки часнику. Часник потрібно очистити і подрібнити, додати оцет і настояти отриману суміш у темному місці протягом тижня. З цими ліками можна робити примочки: намочити у засобі тканину і прикласти на кілька годин до бородавки.

Цибуля від бородавок

 1. Для приготування засобу від бородавок потрібно взяти 200 г оцту та неочищену цибулину. Помістити цибулину в оцет, закип'ятити і настояти кілька годин. Із цим засобом роблять примочки.
 2. Ефективним народним засобом від бородавок є печена цибуля. Загорнути цибулину у фольгу та запекти у духовці. Протирати бородавку кожну годину кілька днів, доки вона не підсохне.

Чистотіл

Ця рослина здавна відома своїми лікувальними властивостями від дерматологічних проблем. Для приготування ліків потрібно взяти свіжу рослину. Гілочка чистотілу розрізати, з неї почне виділятися сік, їм і потрібно змащувати бородавки. Сік має застигнути, змивати його не треба. Засіб має бактеріологічну дію і підсушує. Перед його застосуванням необхідно переконатися у відсутності алергії. Застосовувати чистотіло потрібно з обережністю, оскільки засіб викликає опіки.

Горобина

Потрібно взяти свіжі ягоди і потовкти їх у ступці. Цю кашку можна накладати на бородавку у вигляді компресу, який закріпити пластиром та витримати кілька годин.

Позбавлення від бородавок процес непростий, але їх появи можна уникнути якщо дотримуватися елементарних правил гігієни. Якщо все ж таки бородавки на руках з'явилися, слід перш ніж видаляти новоутворення вилікувати цю проблему зсередини, а також подбати про зміцнення імунітету. У людей із міцним імунітетом проблеми зі здоров'ям виникають рідше.