Симптоми та лікування бородавок на статевому члені

Чоловіки впадають у паніку, коли виявляють і намагаються лікувати бородавки на члені самостійно. Крім того, що нарости мають неестетичний зовнішній вигляд, вони ще можуть доставляти масу інших проблем. Найчастіше кондиломи, що виникли в галузі геніталій, не несуть небезпеки, але це не означає, що потрібно залишити розвиток патології поза увагою. Кожен поважаючий себе чоловік повинен знати, як видалити бородавку у разі потреби.

дискомфорт у паху при бородавках на пенісі

Причини появи бородавок в області паху

Основною причиною появи бородавок є вірус папіломи людини, здатний проникати в організм і перебувати там до певного моменту. Найчастіше поштовхом для прогресування сплячого вірусу є зниження імунітету. Але також фахівці виділяють інші причини появи неприємних наростів, серед яких:

 • недотримання етики статевого життя;
 • порушення правил особистої гігієни;
 • загострення хронічних захворювань;
 • наявність мікротравм на статевому члені;
 • перенесення сильного стресу;
 • Порушення імунних функцій.

Виникнення наростів на статевому члені можливе й у побуті, вірус може проникнути внутрішньо через травму. Доведено, що бактерії здатні перебувати в інкубаційному періоді роками, тому людина може не підозрювати зараження. Особливо обережним потрібно бути при відвідуванні громадських місць, таких як сауни, лазні та басейни.

Як визначити симптоми наростів?

Кожен чоловік має вміти відрізняти бородавки на статевому члені від інших новоутворень. Важливо пам'ятати, що розвиток захворювання залежить від особливостей організму, тому у багатьох воно протікає без яскравої симптоматики. Найчастіше у разі виникнення бородавок на статевому члені чоловік може спостерігати такі ознаки:

 • відчуття сверблячки у сфері, де зароджується нарост;
 • поява дрібних тріщин;
 • почервоніння на шкірі;
 • печіння та болючість.
бородавки на пенісі

Неприємні відчуття можуть виникати, так і зникати, тому особливого значення таким змінам чоловіка не надають. Бувають випадки, у яких виявлення відбувається у той час, коли вже є наріст, видний неозброєним поглядом. В основному ущільнення відрізняється білим, тілесним або рожевим відтінком, який добре зливається зі шкірою.

Що стосується форм та розмірів, то бородавки на пенісі можуть мати габарити від міліметра до кількох сантиметрів. Причому нарости можуть локалізуватися як одинично, так і поєднуватися між собою. Слід знати, що форма залежатиме від різновиду, яких виділяють безліч. На вигляд вони можуть бути плоскими, гострими, круглими, внутрішніми та ін.

Улюбленими місцями вірусу є: головка члена, внутрішня поверхня крайньої плоті та вуздечка. Іноді виявляють бородавку у сфері яєчок чи ануса. Якщо не вживати заходів, то незабаром поверхня нарости нагадуватиме цвітну капусту, а навколо почнуть з'являтися «дітки».

Яку небезпеку становлять кондиломи в інтимних місцях?

Бородавки на статевому члені можуть відрізнятися за формою та зовнішнім виглядом, але кожна з них здатна загрожувати здоров'ю. Зазвичай прийнято вважати нарости доброякісними, але під впливом певних чинників можуть перероджуватися в онкологічні освіти, тому важливо, щоб лікування було своєчасним.

Деяким чоловікам перебіг хвороби може завдати особливого дискомфорту. Ускладнення виникають у випадках, коли:

 • на члені бородавки розташовуються групами;
 • дефекти завдають незручності під час близькості;
 • нарости кровоточать при травмуванні.

У разі необережного руху можна зачепити новоутворення, і тоді воно почне сильно хворіти. Крім того, виникає додатковий ризик інфікування, тому що в рану може проникнути бактерія, яка призведе до загнивання тканин.

Що робити при виявленні бородавок на статевому органі?

Якщо було помічено появу бородавок на члені, варто негайно вжити відповідних заходів. Насамперед потрібно постійно спостерігати за зміною наростів, у разі активного прогресування — звертатися за допомогою до лікаря.

Важливо знати, що маленькі новоутворення можуть бути тривалий час у стані спокою, не змінюючись жодним чином. Але вони здатні активно збільшуватися і розростатися за короткий час. Окремі випадки показують, що бородавки мають властивість саморуйнуватися, але покладатися на успіх не варто, адже від цього залежить здоров'я.

видалення бородавок на члені

Щоб зрозуміти, як позбутися бородавок, не нашкодивши своєму здоров'ю, необхідно відвідати кабінет фахівця. Після проведення огляду він підкаже найсприятливіші варіанти видалення. На щастя, сучасна медицина дозволяє швидко та легко провести ліквідацію небажаної освіти на головці члена.

Клінічні методи включають такі варіанти:

 1. Кріодеструкцію. Має на увазі вплив рідким азотом, який починає процес руйнування тканин з наявністю вірусу. Процедура безболісна, займає мало часу, є ефективною.
 2. Вплив лазером. Видалення бородавок відбувається з використанням спеціального лазера, промені якого випалюють наріст. Обов'язково потрібен знеболюючий засіб. Недоліком є те, що після проведення може залишитися невеликий шрам.
 3. Електрокоагуляцію. У цьому методі застосовується спеціальний апарат із високими температурами. Проникаючи на потрібну глибину, він видаляє бородавку з коренем, запобігаючи подальшому розвитку. На ураженій ділянці через деякий час утворюється скоринка, яка поступово зникне.

Звичайно, насамперед фахівець порадить позбавлятися генітальних бородавок спеціальною маззю, дія якої спрямована на зниження поширення вірусу в організмі. Підбираються медикаменти індивідуально, враховуючи непереносимість препаратів та можливість алергічних реакцій.

Важливо пам'ятати, що на пенісі знаходяться нервові закінчення та ніжна тканина, тому бородавки лікувати народними методами не рекомендується.

Одна річ, якщо результат виявиться неефективним, а інша — завдасть серйозних наслідків. Лікування може призначати лише лікар, тому консультація є обов'язковою процедурою. Залежно від розвитку ситуації визначатимуться й методи. Радикальніші способи застосовуються, коли місцеве лікування не дає результатів.

Профілактичні заходи

На жаль, вилікувати цей вірус назавжди неможливо, але є заходи профілактики, які допоможуть уберегтися від бородавних утворень. Для безпеки чоловічого здоров'я рекомендується виконувати такі правила:

 • використовувати контрацепцію при статевих контактах;
 • уникати випадкових еротичних зв'язків;
 • вести активний спосіб життя, зміцнювати імунітет;
 • налагодити раціон, збагатити його вітамінами;
 • дотримуватись правил особистої гігієни;
 • не використовувати чужі предмети особистої гігієни (бритвені верстати, рушники, мильні речі).

Рекомендується відвідувати уролога кілька разів на рік, щоб контролювати стан чоловічого здоров'я. Якщо людина не знає, як лікувати бородавки, то їй потрібно звернутися до фахівця та не соромитися своєї проблеми. А якщо ні, то ігнорування призведе до незворотних наслідків.