Мазь від папілом

мазь для лікування папілом

Для боротьби з новоутворення на шкірі часто використовують мазь від папілом. Ефективність засобу залежить від складу, характеру дії, ступеня зараження. Папіломи на тілі та слизових оболонках з'являються, коли в організм проникає вірус папіломи.

Тому використання мазей, кремів, гелів зазвичай має лише місцеву дію. Вірус із крові при цьому не зникає. Застосування мазі та одночасно противірусних препаратів, зміцнення імунного захисту допоможуть уникнути виникнення рецидивів.

Способи видалення папілом

Папіломи - це новоутворення на шкірі, що мають доброякісний характер. У дуже поодиноких випадках папілома може переродитися на злоякісну пухлину. Якщо папілома не завдає дискомфорту (фізичного чи емоційного), то можна її і не видаляти.

Але якщо новоутворення завдає біль, наприклад, при терті одягу, його потрібно лікувати обов'язково. Найкраще з приводу можливості та вибору методу лікування папіломи проконсультуватися з досвідченим лікарем. Часто фахівці рекомендують видалення папіломи одним із методів:

  • Хірургічним (посічення під місцевою анестезією).
  • Рідким азотом (кріодеструкція).
  • Кислотою.
  • Лазером.
  • Електричний струм (електрокоагуляція).

Багато хто застосовують у боротьбі з папіломами народні засоби. Перш ніж використовувати народні методи, необхідно отримати консультацію лікаря. Деякі засоби не можна використовувати, наприклад, на обличчі, інші можуть спричинити індивідуальні побічні дії.

Застосування мазей для видалення папілом, на відміну від миттєвого хірургічного лазерного видалення, відноситься до більш м'яких способів боротьби з новоутвореннями.

Види мазей

Готові мазі продаються в аптеках або спеціалізованих магазинах, бувають 3 видів:

  • Мазі з урахуванням активних кислот. Найпоширеніша – саліцилова мазь. Відомий антисептик, має протизапальні властивості. Не рекомендується використовувати саліцилову мазь для лікування папілом на обличчі. Крім того, цей засіб може спричинити індивідуальні побічні дії та не рекомендований дітям та людям, які мають ниркову недостатність. Ефект настає після кількох тижнів застосування. Не завжди мазь ефективна.
  • Мазі на рослинній основі. Наприклад, препарат, виготовлений з настою збору трав, змішаного з порошком цих трав. Активні компоненти настою проникають глибоко до коріння папіломи, а порошок згубно діє саму папілому. При змішуванні компонентів виходить зелений колір крем. Оскільки засіб складається з лікарських трав, то не виключена алергічна реакція на неї у людей, схильних до алергії. Рослинні засоби, як і препарати на основі кислот, діють не на причину захворювання, а допомагають усунути його зовнішні прояви.

Рослинний гель від папілом проникає глибоко у тканини та стимулює імунітет для знищення вірусу. Препарат можна віднести як до рослинних, так і противірусних.

  • Противірусні мазі. До них належить насамперед мазь на основі оксоліну. З назви відомо, що така мазь діє причину виникнення папілом – вірус. Препарат порушує процеси розвитку, розмноження вірусу.

Крем від бородавок та папілом стимулює вироблення організмом антитіл, які потім ведуть боротьбу з вірусом.

Мазі, виготовлені самостійно, в домашніх умовах. Найвідоміша та найефективніша – оцтова мазь. Вимите чисте куряче яйце кладуть у чашку, заливають оцтом (есенцією). Щільно закривають. Коли шкаралупа розчиниться, видаляють плівку, яка була під шкаралупою, додають нутряний жир, добре перемішують. Зберігають мазь у холодильнику, термін придатності – кілька років.

У домашніх умовах готують також часниково-вазелінову мазь, мазі на основі чистотілу та вазеліну, оцту та борошна. Домашня мазь може пошкодити здорову шкіру, тому використовуватись повинна дуже обережно.

Обробка шкіри після видалення папіломи

Використання будь-яких засобів для догляду за шкірою, у тому числі мазей після видалення папіломи, потрібно обов'язково обговорити з лікарем. Шкіра у місці видалення тонка, ніжна, у ранку легко може потрапити інфекція.

Лікар порадить засоби для обробки ранки, розповість про можливість використання косметичних засобів. До загоєння рани не рекомендується використовувати жодні засоби. Коли відшарувалася скоринка, може бути призначена Гідрокортизонова мазь.

Після позбавлення від папіломи потрібно ретельно стежити за шкірою, дотримуватися рекомендацій лікаря, зміцнювати імунітет, щоб не допустити появи нових папілом.