Папілома: що це таке? Причини появи та способи її видалення

Бородавки та папіломи – досить поширена проблема. Подібні утворення на шкірі здебільшого доброякісні та практично безпечні. Проте в деяких випадках можливе злоякісне переродження клітин. Тому багато людей цікавляться питаннями про те, чому виникає папілома, що це таке і чи несе ця освіта загрозу здоров'ю. Крім того, цікаве і питання про те, як позбутися подібних шкірних наростів.

папілома на шкірі людини

Папілома: що це таке?

Папілома є доброякісним шкірним наростом, який утворився в результаті швидкого зростання розмноження епітеліальних клітин. Подібні новоутворення можуть з'являтися практично на будь-якій ділянці тіла, включаючи шкіру обличчя, шиї, груди та паху. Як правило, вони м'які на дотик. Слід зазначити, що такі освіти можуть досить швидко збільшуватися у розмірах.

Папілома: причини виникнення

"Винником" появи шкірних наростів є вірус папіломи людини. Згідно зі статистикою, майже 90% населення планети є носіями даної інфекції. В організмі людини вірусні частинки можуть існувати місяці і роки, не викликаючи жодних зовнішніх симптомів.

Поява шкірних новоутворень, зазвичай, пов'язані з ослабленням імунного захисту. Раніше перенесене інфекційне або запальне захворювання, загострення хронічної недуги, неправильне харчування, сильний стрес - все це здатне послабити імунну систему та спровокувати утворення шкірних наростів.

вірус папіломи людини

Папілома: що це таке і що вона небезпечна?

У більшості випадків подібні новоутворення доброякісні і не несуть серйозної загрози для людини. Але є й винятки. Спочатку слід зазначити, що деякі різновиди вірусу (на сьогоднішній день відомо більше ста форм) підвищують ймовірність злоякісного переродження і, відповідно, ризик розвитку онкологічних захворювань.

Крім того, папіломи нерідко розташовані на тих ділянках тіла, які найчастіше піддаються механічному впливу і травмам, наприклад, на обличчі, руках, пахвах, шиї тощо. розвитку різноманітних шкірних захворювань.

Папілома людини: лікування

Якщо у вас на тілі виникло подібне новоутворення, у жодному разі не варто намагатися видалити його самостійно. Насамперед потрібно звернутися до лікаря, бо тільки фахівець скаже, чи справді це папілома, що це таке і як її можна позбутися.

професійне видалення папіломи

Якщо результати аналізів та досліджень показали, що шкірний наріст дійсно доброякісний, то можна підбирати відповідні засоби видалення. З цією метою нерідко використовуються хімічно агресивні речовини, що припікають тканини новоутворень. Ефективним є і свіжий сік (або концентрат) чистотілу.

Крім того, видалити папілому можна за допомогою кріотерапії. Під час процедури бородавку обробляють рідким азотом, тому що під впливом наднизьких температур тканини руйнуються. Тим не менш, найбільш популярним і одночасно безпечним є лазерне видалення папілом.

На жаль, очистити організм від вірусу практично неможливо. Здоровий спосіб життя, а також прийом імуномодулюючих засобів допоможуть зміцнити захисні сили організму, запобігаючи появі подальших загострень.