Основні причини появи папілом на тілі людини

причини появи папілом на тілі

Таке патологічне утворення, як папілома, може з'явитися у будь-якої людини. Причому, чим він старше, тим більше їх кількість може бути на тілі. Щоб відповісти на питання, чому з'являються папіломи на шкірі людини, необхідно більш детально вивчити їх природу. Дані освіти - це маленькі доброякісні пухлини, що розвиваються з клітин епітелію. Вони знаходяться над епідермісом у вигляді крапельки неправильної форми. Іноді папіломи з'являються не на тілі, а на слизових оболонках, зв'язках і деяких органах.

Збудник, що викликає появу папіломи на тілі - папіломавірус людини (ВПЛ). Раз, потрапивши в організм, він залишається в ньому назавжди.

Види

Фахівці розрізняють більше сотні видів цих новоутворень. На щастя, на тілі людей найчастіше виникають 5 з них. Всі вони відрізняються один від одного:

 • Прості,які виникають на верхніх кінцівках. Вони можуть існувати протягом десятків років, але іноді зникають самі. Найчастіше вони спостерігаються у дітей і підлітків.
 • Плоскі,поширені на шиї, обличчі, верхніх кінцівках. Іноді вони є основним чинником в запаленні шкіри.
 • Підошовні,доставляють великий дискомфорт і сильний біль. Вони вражають ступні.
 • Ниткоподібні,поширені у дорослих і літніх людей. Найчастіше вони утворюються на шиї, в паховій зоні та пахви. Такі папіломи нерідко локалізуються в області очей.
 • Гострі,які часто називають кондиломами. Вони утворюються на статевих органах і є дуже небезпечними.

Інфікування

Розбираючись в тому, чому на тілі з'являється папілома, необхідно зрозуміти, як вірус потрапляє в організм. Існують такі способи зараження ВПЛ:

 • контактно-побутовий;
 • статевої;
 • родової.

Збудник проникає навіть через мікроскопічні пошкодження шкіри. Зараження новонароджених відбувається в родових шляхах матері - носія папіломовірусу. Після інфікування у дитини часто ростуть аногенітальні бородавки або з'являється ларингеальний папилломатоз.

Причини появи

Природно, головна причина утворення папілом - ВПЛ, але іноді він роками не видає себе, а при сприятливих для нього умовах починає активно розвиватися на тілі. Є різні чинники, що провокують прогресування хвороби. Причини виникнення папіломи:

 • низький імунітет;
 • часті інфекційні захворювання;
 • депресія і стресові стани;
 • алкоголізм;
 • тривалий прийом лікарських засобів, особливо, антибіотиків;
 • часта зміна статевих партнерів;
 • захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • відвідування таких громадських місць, як сауни, лазні, басейни, пляжі.

Незважаючи на те, що причини появи вірусу бувають різними, поєднання декількох провокуючих чинників викликає зростання великої кількості новоутворень на тілі.

Небезпека папілом

Людина, яка має ВПЛ, наражається на ризик виникнення онкологічних утворень, оскільки кілька типів папіломавірусу відрізняються своєю високою онкогенні.

Найчастіше вони - основна причина появи злоякісних утворень в області статевих органів. Пухлини найбільш часто розвиваються у літніх людей, хоча останнім часом вони з'являються і у досить молодих жінок.

як позбутися від папілом на тілі

Папилломавирус нерідко викликає ерозію шийки матки, через що підвищується ризик появи ракових утворень. Для чоловіків вірус не представляє особливої ​​небезпеки, оскільки ймовірність розвитку у них злоякісних пухлин дуже низька. Папіломи на статевих органах створюють певний дискомфорт, через що може порушитися повноцінна статеве життя.

Дані новоутворення на тілі часто піддаються пошкоджень. Особливо небезпечно травмування і інфікування папілом, які перебувають в місцях тертя одягу і на згинах кінцівок.

Дуже часто при голінні чоловіки пошкоджують утворення, розташовані на обличчі і шиї. Але ж будь-яка механічна травма може привести до їх зараження і переродження в злоякісну пухлину.

Ознаки та діагностика

Після проникнення ВПЛ в організм у нього 2-3 місяці триває інкубаційний період. У деяких випадках він може тривати кілька років. При цьому вірус жодним чином не видає себе, але при сприятливих для нього умовах на тілі швидко з'являються папіломи. Ознаки даних новоутворень:

 1. Прості папіломижорсткі з грубою поверхнею. Їх розмір може коливатися від 1 мм до декількох міліметрів. Вони часто локалізуються групами. Утворюються на долонях, пальцях і в підколінних западинах. Такі папіломи ростуть при порушеннях роботи імунної системи.
 2. Плоскі папіломиза кольором практично не відрізняються від відтінку шкіри. Вони нагадують шишечки з плоскою верхівкою. Ці утворення часто червоніють і сверблять.
 3. Підошовні освітидуже нагадують мозолі. На початковій стадії розвитку з'являються невеликі шішкообразние новоутворення, що поступово перетворюються на папілом з характерним обідком. Поруч з нею виникають менші - дочірні освіти.
 4. Ниткоподібні папіломиявляють собою жовтуваті шишечки, які поступово зростають в довжину. Їх розмір може досягати 1-6 мм.
 5. Гострі кондиломиз'являються при збої в роботі імунної системи. При доброму здоров'ї цей тип вірусу може перебувати в латентному стані десятиліттями. Під дією провокуючих чинників на статевих органах з'являються характерні освіти. У чоловіків вони локалізуються на мошонці, голівці члена і вуздечці. У жінок вони з'являються на клітор, шийці матки, статевих губах, в піхву, в області ануса. Ці безболісні освіти, розміром від 1 мм до декількох сантиметрів, мають тонку ніжку. Вони мають тілесний, рожевий або червонуватий відтінок.

Діагностувати конкретний вид ВПЛ допоможе лікар-дерматолог. Такі фахівці, як уролог і гінеколог, також обстежують статеві органи на наявність новоутворень. Для визначення онкогенности папіломи проводять аналіз крові методами ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) і ДНК-діагностики. Як правило, фахівець пропонує провести такі ж дослідження статевого партнера пацієнта.

Жінки, крім вище зазначених аналізів, проходять кольпоскопію і біопсію статевих органів. Пацієнтки, папіломавірус яких володіє онкогенні, проходять профогляди у гінеколога двічі на рік. Планування вагітності передбачає попередню діагностику і лікування вірусу. При виявленні гострих кондилом у вагітної жінки фахівець рекомендує видалення цих новоутворень.

Лікування

Лікувати папіломи можна різними методами. Найчастіше їх видаляють за допомогою різних сучасних методів. До них відносяться:

 • кріодеструкція;
 • лазерна деструкція;
 • термокоагуляція;
 • хімічна деструкція;
 • радіохірургічне видалення.

При виявленні ВПЛ в організмі призначається і консервативне лікування, в ході якого застосовують спеціальні препарати. Вони зупиняють розмноження вірусу і підвищують активність імунних клітин. При ураженні шийки матки використовують і спеціальні мазі, які наносяться місцево. Лікування папіломавірусу має бути комплексним.

Профілактика

Позбутися від даних новоутворень набагато складніше, ніж попередити їх появу. Знаючи, чому виникають папіломи на тілі, людина може максимально убезпечити себе від інфікування цим вірусом. Для цього недостатньо тільки усунути причини захворювання, а необхідно регулярно проводити загальнозміцнювальну терапію. Також слід дотримуватися всіх правил особистої гігієни.

Оскільки від папіломовірусу ніхто не застрахований, слід зміцнювати імунну систему організму, дотримуватися гігієни, практикувати захищений секс, своєчасно лікувати хвороби нервової системи. При появі даних новоутворень слід обов'язково пройти огляд у лікаря, який встановить вид ВПЛ і порекомендує лікування.